30 grudnia 2015

Zwiedzając okolice Krakowa z wynajętym autem

Kraków to dawna stolica Polski a w tym momencie drugie pod względem wielkości miasto naszego kraju, które ma ponad 800 tysięcy mieszkańców. Dla Polaków to ważne centrum kulturalne, gospodarcze, akademickie. Jednak warto także zwrócić uwagę na to, żę jest to miejsce, gdzie świetnie rozwija się turystyka i właśnie w tym kierunku miasto ciągle idzie do przodu co powiązane jest między innymi z historycznym dziedzictwem tego miasta. Turyści, którzy zdecydują się tutaj przybyć na pewno nie będą się nudzić a to jak się zdaje sprawa najważniejsza. Jeśli dodatkowo spojrzy się na tą kwestię szerzej możemy być pewni, że Kraków będzie także idealną bazą wypadową do jednodniowych wycieczek po terenie południowej Polski.

Dlatego warto zdecydować się na wypożyczenie samochodu i zrezygnowanie z wyjazdów, gdy chodzi o wycieczki zorganizowane. Nie będzie wtedy żadnego uzależnienia. Natomiast w okolicach Krakowa mamy wiele pięknych miejsc, które na pewno warto odwiedzić. Pośród nich znajdować się będzie Wieliczka z kopalnią soli, Oświęcim z nazistowskim obozem koncentracyjnym a także Wadowice jako miasto papieża Jana Pawła II. Blisko Krakowa mamy dobrą sieć dróg, dzięki czemu poruszanie się po okolicy nie powinno stanowić większego problemu. Dotrzeć będzie można do wszystkich interesujących miejsc samochodem i nie powinno to zajmować bardzo wiele czasu.

Atrakcyjna będzie także przyroda okolic Krakowa, ponieważ mamy tam aż 6 parków narodowych a wśród nich znajdujący się zaraz za granicami miasta Ojcowski Park Narodowy. Wyjazd do Zakopanego to na pewno kolejna interesująca propozycja. Miasto znajduje się około 100 km od Krakowa i będzie tam można wyjechać bezpośrednio ze stolicy Małopolski. To zimowa stolica Polski, w której miłośnicy gór znajdą dla siebie na pewno wiele interesujących atrakcji. Wydaje się więc, że warto się do Zakopanego wybrać gdy przebywa się w Krakowie, ponieważ jest tam rzeczywiście wiele atrakcji, którymi można się zainteresować. Jeśli jedziemy tam wynajętym samochodem sprawdzajmy, czy firma wypożyczająca dołączyła nam zimowe opony, które mogą się tam okazać szczególnie przydatne.