8 stycznia 2016

Poznaj Kraków samochodem

Osoby, które chcą wynająć samochód w stolicy Małopolski, nie powinny mieć powodów do narzekania. Liczba firm oferujących tego rodzaju usługi imponuje, a jeśli zdecydujemy się na uiszczenie dodatkowej opłaty, nie będzie problemy z dostarczeniem samochodu pod wskazane przez nas miejsce. Jeszcze przed podjęciem ostatecznej decyzji warto więc przeanalizować oferty przynajmniej kilku firm i zastanowić się nad tym, która w największym stopniu odpowiada naszym potrzebom. Gdy analizujemy ceny wynajmu, bardzo szybko w oczy rzucają się związane z nimi dysproporcje. Najczęściej koszt wynajmu waha się w granicach od 60 do 300 złotych za dobę, a im dłużej wynajmujemy samochód, tym większe mamy szanse na to, że zostanie on obniżony.

Oczywiście, koszt wynajmu to często niejedyna opłata. Musimy liczyć się również z koniecznością uiszczenia depozytu. Ten wynosi od 500 do 1000 złotych, a sama kwota jest nam zwracana w momencie rozliczania się z wypożyczalnią. Przed wypożyczeniem samochodu dobrze jest też upewnić się, że posiadamy ważny dowód osobisty i prawo jazdy. Samo poruszanie się po Krakowie samochodem nie jest skomplikowane, choć musimy liczyć się z pewnymi ograniczeniami, jakie się z nim wiążą. Nie wszędzie uda nam się wjechać, a do ścisłego centrum samochodem mogą udać się tylko te osoby, które legitymują się specjalnym pozwoleniem wydanym przez miejskie władze.

Strefa B to także obszar, w którym obowiązuje ograniczenie prędkości. Nie można się po niej poruszać z prędkością większą niż 20 kilometrów na godzinę, a system monitoringu charakteryzuje się wyjątkowo dużą skutecznością. Również strefa C zasługuje na zainteresowani z naszej strony, okazuje się bowiem, że można do niej wjechać jedynie w dni powszednie, w godzinach od 10 do 18-ej i to jedynie na dwie godziny. Strefy płatnego parkowania obowiązują jedynie w dni powszednie, obowiązek uiszczania opłat trwa jednak dość długo, bo od godziny 10-ej do 20-ej. W nocy i w weekendy jesteśmy w znacznie mniejszym stopniu ograniczeni.