6 stycznia 2016

Pomysły na podróżowanie po Krakowie

Kraków wydaje się miastem idealnym wówczas, gdy zastanawiamy się nad tym, gdzie moglibyśmy spędzić urlop. Nie zaskakuje więc to, że osoby decydujące się na wyjazd do stolicy Małopolski starają się zaplanować go nawet w drobnych szczegółach. Wśród wielu pytań padających podczas takiego planowania bardzo duże znaczenie wydaje się mieć pytanie o to, jak zamierzamy poruszać się po mieście. Na brak możliwości nie możemy narzekać, możemy bowiem zdecydować się zarówno na podróż komunikacją miejską, jak i wynajętym samochodem. Nietrudno się przy tym domyślić, że w obu przypadkach mamy do czynienia z propozycjami, które posiadają nie tylko zalety, ale również wady.

Podczas gdy za transportem publicznym przemawia przede wszystkim jego cena, wynajem samochodu kusi dając nam poczucie wygody i niezależności. Planując podróż autobusem lub tramwajem nigdy nie mamy pewności, kiedy przyjedzie wybrany przez nas środek lokomocji, a i sama podróż w tłoku nie należy do przyjemnych. Na szczęście, nie trzeba też obawiać się o brak miejsc parkingowych, a i nienajlepsza orientacja w terenie nie jest argumentem, który kazałby myśleć o planowanej podróży w sposób pełen obaw.

Wynajem samochodu jest zdecydowanie droższy, pozwala nam jednak nie tylko na zwiedzanie miasta, ale również jego okolic. Co więcej, w podróż możemy wyruszyć dokładnie wtedy, kiedy mamy na to ochotę. Wybór idealnego rozwiązania nie jest zatem łatwy i zawsze wiąże się z kompromisem pomiędzy wygodą i oszczędnością. Za każdym razem wpływ na niego mają też nasze indywidualne priorytety.